Zespół Szkół w Bystrzejowicach Pierwszych

im. Heleny Babisz

List Dyrektora Szkoły na rozpoczęcie roku

LIST DYREKTORA SZKOŁY

NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Rozpoczynamy nowy rok szkolny i stajemy przed wyzwaniami wynikającymi z pandemii Covid-19. Po kilkumiesięcznej przerwie wracamy do szkoły i swoich codziennych obowiązków.  Nie możemy uroczyście, wspólnie z całą szkolną społecznością rozpocząć nowego roku szkolnego, jednak bardzo cieszę się, że rozpoczynamy ten rok szkolny w murach naszej szkoły i edukację stacjonarną, bo kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też zostały opracowane odpowiednie regulacje prawne, wytyczne oraz zasady nauki i pracy, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą  na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Zapewniam Wszystkich, że nasza placówka jest dobrze przygotowana, jest i  będzie szkołą bezpieczną.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom oraz Pracownikom administracji i obsługi na progu nowego roku szkolnego życzę dobrego, spokojnego,  efektywnego i satysfakcjonującego roku pracy i nauki.       

Szczególne słowa kieruję do wszystkich Uczniów: życzę Wam spełnienia edukacyjnych marzeń, wiary we własne możliwości i wytrwałości                w osiąganiu zamierzeń. Wyznaczajcie sobie ambitne cele, uczcie się pokonywać przeciwności, nie zrażajcie chwilowymi niepowodzeniami. Sukcesy trudno jest osiągać w samotności – życzę Wam zatem, aby wszyscy pracownicy Naszej szkoły, koledzy oraz rodzina zawsze dawali Wam niezbędne wsparcie w codziennej realizacji obowiązków. 
Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy,  to dzięki Wam młode pokolenie uczy się, zdobywa ciekawość poznawczą, kształtuje społeczne kompetencje i obywatelskie postawy, to od Waszego dydaktycznego wysiłku zależy najpierw ich edukacyjny a potem zawodowy i społeczny sukces. Za efekty Waszej odpowiedzialnej pracy, za wysiłek wkładany w realizację tego szczególnego posłannictwa, jakim jest praca w oświacie dziękuję oraz życzę wielu kolejnych sukcesów, osiągnięcia zawodowej i osobistej satysfakcji. Niech nadchodzący rok szkolny przyniesie Wam same pozytywne doświadczenia i pozwoli spełnić wszystkie zamierzone cele. 
Aby właściwie realizować edukacyjne zadania niezbędne jest wsparcie szkół przez różne środowiska, szczególnie domu rodzinnego uczniów. Drodzy Rodzice,  dziękuję Wam za dotychczasowe wsparcie i troskę o dobre imię szkoły. Życzę dalszej dobrej i harmonijnej współpracy z nauczycielami, wychowawcami; niech wzajemna życzliwość oraz wspólna troska o dziecko sprzyjają budowaniu dobrej jakości pracy naszej szkoły oraz przyniosą zadowolenie z efektów wysiłku wkładanego w kształcenie i wychowanie.

Na progu nowego roku szkolnego życzę Wszystkim zdrowia, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze.

                                                                                              Dyrektor szkoły Agnieszka Wilkołek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane adresowe

Zespół Szkół
w Bystrzejowicach Pierwszych
im. Heleny Babisz

Bystrzejowice Pierwsze 89
21-050 Piaski

zs.bystrzejowice@wp.pl

tel./fax: 81 581 02 13

Mapa dojazdu

Sekretariat

Sekretariat czynny od poniedziałku

do piątku w godzinach:  7.30 - 16.00

 

email: zsb.sekretariat@wp.pl

Biblioteka szkolna

Godziny pracy:

Poniedziałek : 08:50 – 14:50

Wtorek : 09:00 – 13:10

Środa : 09:40 – 15:00

Czwartek : 09:00 – 15:00

Piątek : 09:40 – 14:00

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.